top of page

Zewo kjøper Ålesundselskap

  • mv3658
  • 8. feb. 2024
  • 1 min lesing

Zewo Chemicals kjøper selskapet B&B Consult og øker staben.

Fr.v. Lisbeth Blengsli, Head of Microbiology i Zewo, og Kjell Fure, Daglig leder i Zewo.
Fr.v. Lisbeth Blengsli, Head of Microbiology i Zewo, og Kjell Fure, Daglig leder i Zewo.

Selskapet er spesialisert innen vannbehandling, med hovedfokus på legionellakontroll og mikrobiologi, hvor de bistår kundene med tiltak for trygt drikke- og forbruksvann  

Daglig leder i Zewo, Kjell Fure, er storfornøyd med oppkjøpet: "Dette synes vi er stas! Vi opererer i en bransje hvor neglisjering av hygiene og vannkvalitet kan få enorme følger. Kombinasjonen av tjenestene og kompetansen som Zewo og B&B Consult nå slår sammen, gir kundene en pakke vi er veldig, veldig stolt av!"


Sammenslåingen utvider tjenestespekteret innen vannbehandling til:

  •  Legionellakontroll inklusiv prøvetaking

  •  Kjemisk rens av vannsystem

  •  Kontinuerlig vannbehandling

  •  Utvidet kursportefølje


Lisbeth Blengsli som er daglig leder i B&B Consult, trer 1. februar inn i rollen som Head of Microbiology i Zewo:

Det er med stor glede og begeistring vi tar fatt på dette nye kapittelet. Synergien mellom selskapene vil gi både eksisterende og nye kunder et bedre og bredere tilbud enn vi leverer i dag, sier Blengsli.

 
 
bottom of page